Blíži sa 6. ročník nášho festivalu prírodných, autentických a remeselných vín. Konať sa bude 19.5. tradične v bratislavskej Starej Tržnici.

Čo vás čaká a keď prídete, tak určite ani neminie. To najdôležitejšie sú vinári. Ochutnať budete môcť 35 vinárstiev. Tažisko ostáva nezmenené. Chceme prezentovať hlavne domácu scénu (SK + CZ), ale chýbať nebudú ani hostia od našich južných susedov. Tento ročník príde pomerne veľa nových vinárov, o ktorých ste možno ešte ani nechyrovali. Kompletný zoznam zverejníme čoskoro a niektorým sa budeme aj osobitne venovať.

Po ročnej prestávke sa na náš festival vracajú moderované tématické prezentácie spojené s ochutnávkou. Nazvali sme ich Master Glass a dozviete sa na nich veľa zaujímavých vecí. Kapacita je obmedzená na 30 miest a bude sa treba na ne osobitne zaregistrovať.

Prvý Master Glass bude na tému Pinot Noir a režírovať ho bude Marek Vybíral z Krásnej hory. Zdanlivo prefláknutá téma však obsahuje stále veľa nezodpovedaných otázok a nové stále pribúdajú. Napríklad, aká je budúcnosť tejto odrody v našich zemepisných šírkach?

Druhý Master Glass bude viesť opäť zahraničný hosť. Tentokrát z Maďarska. Je ním Horst Hummel, ktorý dorába krásne, ohnivé, uhorské vína na juhu Maďarska v známej vinárskej oblasti Villány a príde porozprávať o svojej ceste k naturálnym vínam. Prezentácia bude v angličtine.

O jedlo sa tento rok postará Foodstock. Syry budú z malej  malokartpatskej farmy Michalov dvor.

Ďalšie informácie budeme prinášať priebežne. Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Instagram a nič vám neunikne. A aby som nezabudol lístky sú už v predaji na portáli Wisomm. Tak neváhajte a nenechávajte si kúpu na poslednú chvíľu. Nie je ich nekonečno 🙂

Autor Dusan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *