Na svete je veľa vín a určite sa vám nepodarí vyskúšať všetky. A ani by sme vám to neodporúčali. Preto sme spravili selekciu za vás a organizujeme  festival zameraný na vína, ktoré sú robené šetrne k prírode aj k vašej telesnej schránke.

Víno okrem etanolu môže obsahovať aj ďalšie látky, ktoré vám pri nadmernej konzumácii môžu pokaziť deň, žalúdok, rande alebo náladu. Preto pite s mierou a rozumom. Nepodceňujte bolenie hlavy, zažívacie problémy, ani iné zdravotné ťažkosti. Adolescent po požití vína neznámeho pôvodu vyladeného kolovým nápojom môže byť druhý deň ako rybička, ale s tromi krížikmi na chrbte a hypotékou na krku sa to podarí iba málokomu.

Rovnako je dôležitý vzťah hospodára k pôde a k okolitej prírode. S prírodou sa dá síce bojovať, ale určite nie vyhrať. A ak by sa to predsa len podarilo, tak to bude Pyrrhovo víťazstvo, za ktoré sa olympijské medaily nedávajú. Preto je dobré podporovať zodpovedných hospodárov, ktorí sa pozerajú aj na svet okolo seba a nehľadia iba na svoj osobný prospech.

Čo povedať nakoniec? Buďte vnímaví a vyberaví. Ocení to vaše telo a možno sa o kúsok zlepší aj naše životné prostredie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *