Vdovjak (6-pack)

Vdovjak, Veľká Tŕňa, Tokaj, SK:

  • Furmint – Lipovina 2016 – biele, suché
  • Rizling Vlašský 2016 – biele, suché
  • Rizling Vlašský 2017 – biele, suché
  • Furmint 2015 – biele, suché
  • Ordinárium 2015 – biele, polosuché
  • Ram-Paš 2016 – biele, suché, šumivé

 100.00

Add to wishlist
Katalógové číslo: 002002 Kategórie:

Matúš Vdovjak je progresívny tokajský vinár, ktorý spája tradičné s (ne)tradičným. V jeho pivnici vyzrievajú vína v klasických goncskych sudoch aj v hlinený amforách z Gruzínska. Popri suchých samorodných a botrytických výberoch dorába aj vína macerované na šupkách. Pestuje tradičné tokajské odordy a Rizling Vlašský, ktorý síce nepatrí do rodiny tokajských odrôd, ale veľmi dobre sa na Tokaji etabloval. Matúš je svieži vietor z východu, ktorý doplní a obohatí každú domácu vinotéku.

Furmint – Lipovina 2016 – šťavnaté, minerálne, živé a veselé víno na dlhé večery. Spontánne kvasenie, nečírené, nefiltrované.

Rizling Vlašský 2016 – pestré herbálne víno. Spontánne kvasenie, prvých 6 mesiacov zrelo v hlinenej amfore, následne sa presunulo do nerezového tanku, nečírené, nefiltrované.

Rizling Vlašský 2017 – krásne pitné víno, ktorého chcete mať vždy plný pohár. Spontánne kvasenie, macerácia 13 dní na šupkách, nečírené, nefiltrované.

Furmint 2015 – plnokrvné tokajské víno robené klasickou oxidatívnou technológiou. Hrozno pochádza z najsevernejšieho tokajského vinohradu na svete, víno kvasilo a zrelo 13 mesiacov v tradičnom goncskom sude.

Ordinárium 2015 – pekne vyzreté medové cuvée Furmintu a Lipoviny s malým zvyškovým cukrom. Víno kvasilo a zrelo 2 roky v 150 litrových dubových sudoch.

Ram-Paš 2016 – živý bzučiaci Furmint s elegantným perlením, ktorý osvieži nielen v letných mesiacoch. Je to prírodne robený sekt metódou pet-nat. Víno bolo fľašované počas primárnej fermentácie tesne pred dokvasením. Víno obsahuje kvasničný kal.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vdovjak (6-pack)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *