Mátyás (6-pack)

Mátyás, Nová Vieska, SK:

  • Feteasca regala 2016 – biele, suché
  • Sauvignon 2016 – biele, suché
  • Rizling Vlašský 2016 – biele, suché
  • Sadora 2015 – oranžové, suché
  • Frankovka modrá 2016 – červené, suché
  • Dunaj 2016 – červené, suché

 68.00

Add to wishlist
Katalógové číslo: 004002 Kategórie:

Mátyás je tradičné, rodinné vinárstvo z Novej Viesky (Strekovský vinohradnícky rajón). Obhospodarujú 12 hektároch viníc, ktoré sami pred desiatimi rokmi vysadili. Vinice majú v bio režime. Hlavnými odrodami sú pinot blanc a pinot noir. Okrem týchto odrôd pestujú rizling vlašský, rizling rýnsky, chardonnay, pinot gris, peseckú leánku, sauvignon, tramín, frankovku a dunaj. Zameriavajú sa hlavne na odrodové vína, ktoré kvasia a zrejú v drevených sudoch v hlbokej pivnici so stabilnou klímou. Ich vína sú veselé a hravé, majú  peknú štruktúru a vedia pekne vyzrievať aj vo fľaši.

Feteasca regala 2016 – veselé, hravé víno s herbálnou aromatikou. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok.

Sauvignon 2016 – svieže, krásne pitné víno a vhodný spoločník na dlhé večery. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvaseniek, enzýmov a iných prídavných látok.

Rizling Vlašský 2016 –  víno, ktoré vám vždy zlepší náladu. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch.

Sadora 2015 – oranžové cuvée, ktoré vzniklo spojením 3 odrôd – pinot blanc, rizling vlašský a rizling rýnsky. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch. Fľašované bez čírenia a filtrácie.

Frankovka modrá – mladá, elegantná a temperamentná dáma, ktorá s vekom porastie do krásy. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch.

Dunaj 2016 – hutné, ohnivé, južanské červené víno. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mátyás (6-pack)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *