Mátyás 3pack

Mátyás, Nová Vieska, SK:

  • Somlyó 2017 – biele, suché
  • Cloudy 2017 – biele, suché
  • Frankovka 2017 – červené, suché

 44.00

Add to wishlist
Katalógové číslo: 004003 Kategórie:

Mátyás je tradičné rodinné vinárstvo z Novej Viesky (Strekovský vinohradnícky rajón). Obhospodarujú 12 hektároch viníc, ktoré sami pred desiatimi rokmi vysadili. Vinice majú v bio režime. Hlavnými odrodami sú Pinot Blanc a Pinot Noir. Okrem týchto odrôd pestujú Rizling Vlašský, Rizling Rýnsky, Chardonnay, Pinot Gris, Peseckú Leánku, Sauvignon, Tramín, Frankovku a Dunaj. Zameriavajú sa hlavne na odrodové vína, ktoré kvasia a zrejú v drevených sudoch v hlbokej pivnici so stabilnou klímou. Ich vína sú veselé a hravé, majú peknú štruktúru a vedia pekne vyzrievať vo fľaši.

Somlyó 2017 – je spojenie 3 vín odrody Pinot Blanc z jednej vinice. Pri každom víne sa inak pracovalo so šupkou. Prvé víno je bez macerácie na šupkách, druhé bolo macerované na šupkách 14 dní a tretie vyzrievalo spolu s ručne obranými bobuľkami hrozna. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Kvasenie a zrenie prebehlo v dubových sudoch. Fľašované bez čírenia a filtrácie.

Cloudy 2017 – elegantné cuvée Bieleho Pinotu a Vlašského Rizlingu fľašované s jemným kalom. Víno je vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných podporných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch.

Frankovka modrá 2017 – krásna strekovská Frankovka dotiahnutá do poslednej skrutky. Víno je vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mátyás 3pack”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *