Mátyás (3-pack)

Mátyás, Nová Vieska, SK:

  • Somlyó 2016 – biele, suché
  • Pinot Blanc 2016 – biele, suché
  • Pinot Noir 2016 – červené, suché

 35.50

Add to wishlist
Katalógové číslo: 004001 Kategórie:

Mátyás je tradičné, rodinné vinárstvo z Novej Viesky (Strekovský vinohradnícky rajón). Obhospodarujú 12 hektároch viníc, ktoré sami pred desiatimi rokmi vysadili. Vinice majú v bio režime. Hlavnými odrodami sú pinot blanc a pinot noir. Okrem týchto odrôd pestujú rizling vlašský, rizling rýnsky, chardonnay, pinot gris, peseckú leánku, sauvignon, tramín, frankovku a dunaj. Zameriavajú sa hlavne na odrodové vína, ktoré kvasia a zrejú v drevených sudoch v hlbokej pivnici so stabilnou klímou. Ich vína sú veselé a hravé, majú  peknú štruktúru a vedia pekne vyzrievať aj vo fľaši.

Somlyó 2016 – je spojenie 3 vín odrody pinot blanc z jednej vinice. Pri každom víne sa inak pracovalo so šupkou. Prvé bolo spravené bez macerácie na šupkách, druhé bolo macerované na šupkách 14 dní a tretie vyzrievalo spolu s ručne obranými bobuľkami hrozna. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Kvasenie a zrenie prebehlo v dubových sudoch. Fľašované bez čírenia a filtrácie.

Pinot Blanc 2016 – pekné, čisté, vyvážené odrodové víno, ktoré nikdy nesklame. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch. Fľašované bez čírenia a filtrácie.

Pinot Noir 2016 – elegantný a šťavnatý modrý pinot. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mátyás (3-pack)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *