Kasnyik (3-pack)

Rodinné vinárstvo Kasnyik, Strekov, SK:

  • Rizling Vlašský (malý strapec) 2016 – biele, suché
  • Veltlínske zelené (na bobuliach) 2015 – biele, suché
  • Frankovka modrá 2016 – červené, suché

 40.00

Add to wishlist
Katalógové číslo: 003001 Kategórie:

Rodinné vinárstvo Kasnyik je spoločný projekt bratov Tomáša a Gábora. Sú zakladajúcimi členmi slovenského združenia autentických vinárov Autentista Slovakia. Dorábajú charakterové vína tradičným spôsobom v drevených sudoch. Zaujímavým spôsobom pracujú so šupkou. Okrem bielych a červených vín sa venujú aj vínam oranžovým. Radi sa hrajú s dĺžkou macerácie a  niektoré vína nechávajú vyzrievať v sudoch aj s bobuľami. Majú krásnu novú pivnicu zapustenú v 6 metrovej hĺbke, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Ak radi cestujete za vínom, tak Strekov a Rodinné vinárstvo Kasnyik by ste rozhodne vynechať nemali.

Rizling Vlašský (malý strapec) 2016 – typický, elegantný strekovský vlašák. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Kvasenie a zrenie prebehlo v dubových sudoch.

Veltlínske zelené (na bobuliach) 2015 – pekne nazretý madľový veltlín. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno kvasilo a zrelo v dubových sudoch spolu s ručne obranými bobuľkami hrozna. Fľašované bez čírenia a filtrácie.

Frankovka modrá 2016 – elegantná a harmonická frankovka zo starého vinohradu. Víno bolo vyrobené bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kasnyik (3-pack)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *