Cieľom nášho festivalu, okrem propagácie naturálnych vín, je hľadať a spájať zaujímavé produkty, ktoré spolu kmitajú na rovnakých frekvenciách. Zároveň chceme náš festival časovo aj priestorovo rozšíriť. Preto sme pripravili rôzne akcie, ktoré sa budú konať na rôznych miestach mimo Starej Tržnice v týždni od 7.5. do 13.5. Festival vyvrcholí 13.5. v bratislavskej Starej Tržnici prezentáciou 33 prírodných, autentických a remeselných vinárov zo Slovenska, Česka a Maďarska.

Úplnou novinkou je spolupráca s 5 bratislavskými  kaviarňami, ktoré budú mať v ponuke v uvedenom týždni aspoň jedno víno od niektorého z vinárov, ktorí prídu do Starej Tržnice. Dať si ho môžete samostatne, alebo napárované s výberovou filtrovanou kávou. Všetky kombinácie sme vyskúšali a myslíme si, že tak ako nás aj vás príjemne toto spojenie prekvapí. Viac o párovaní kávy a vína sa dočítate v článku ŽIVÁ KÁVA.

Na ŽIVÚ KÁVU sa môžete vybrať v týždni od 7.5. do nasledujúcich kaviarní:

U Pána Králička si k filtrovanej káve môžete dať vína z Krásnej hory – Cuvée Viktória 2016 alebo Zwiegel / Pinot 2016.

V Brew Bar-och bude ku káve z Kenye praženej v kodaňskej pražiarni April párovaný Rizling-Veltlín 2016 od Rodinného Vinárstva Kasnyik.

V Satori Stage si k fitlru budete môcť vybrať z dvoch vín od Petra Korába: buď mladý Pinot Blanc 2017 alebo nazretý Pinot Noir 2013.

V kaviarmi MONO bude Rwanda z pražiarne The Barn a Rizlingy (cuvée 3 ročníkov) od Marvla Tindo.

V Goriffee si môžete filter spestriť ryšavým vínom z Malých Karpát od vinárstva ŽIVÉ VÍNO.

Dúfame, že vyskúšate ŽIVÚ KÁVU a budeme veľmi radi, keď sa s nami podelíte o svoje dojmy.

 

O ostatných akciách spojených s našim festivalom budeme priebežne informovať na sociálnych sieťach.

Autor Dusan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *